Forum - użytkownicy online:
4 Gości

124
Dodaj odpowiedź

YellowTube

gimnazjalista(TR)

postów 34

YellowTube

Jak walczyć z urzędnikami i przekonywać argumentami?

post# 2385 napisano: 6 lat temu

Dla wszystkich zainteresowanych , dzisiaj przeczytałem w lokalnej tyskiej gazecie list nadesłany przez jednego z czytelników. Zachęcam do lektury przy kawie i pączku

Bartekkme

gimnazjalista(O)

postów 19

Bartekkme

post# 2247 napisano: 6 lat temu

Witam wszystkich forumowiczów!

Jak wyżej w temacie mam dość pilną sprawę i proszę o wsparcie. Mniemam że pomoże to nie tylko mi ale i innym osobom chcącym postawić telebim na terenie miasta a nie prywatnym. Większość zapewne stara się stawiać swoje telebimy na gruntach prywatnych niemniej jednak niektóre bardzo dobre lokalizacje wymagają zgody miasta i osób nim zarządzającym.
Sprawa dotyczy mianowicie tego ,że jeden z burmistrzów nie wydał zgody na postawienie telebimu ze względu na to że telebim jego zdaniem będzie świecił mu w oczy. Argumentując podał mi parę artykułów z prasy krytykujących telebimy i ich oślepiającą moc. Niemniej jednak parę telebimów w tym mieście już stoi (tyle że na gruntach prywatnych, a 2 z nich nawet obok miejsca w którym ja chce postawić swój telebim) ale nikt pretensji o ich moc świecenia nie ma.
Tutaj właśnie chciałbym prosić o podanie WSZYSTKICH MOŻLIWYCH ARTYKUŁÓW CZY INFORMACJI ,KTÓRE MOGĄ OBALIĆ JEGO POGLĄD WYKREOWANY PRZEZ PRASOWĄ NAGONKĘ NA TELEBIMY.

Mniemam że wtedy łatwiej będzie można argumentować swoje wystąpienia i starać się o postawienie telebimu (o wiele szybsze) na gruntach państwowych. Chodzi o to by ominąć drogę sądową i postarać się przekonać taką osobę że telebimy to jednak nie takie wielkie zło i nikogo, odpowiednio wyregulowane, nie oślepiają.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomysły. Sam parę przedstawię poniżej.

Bartekkme

gimnazjalista(O)

postów 19

Bartekkme

post# 2248 napisano: 6 lat temu

Oto moje wstępne pomysły na obalenie poglądu oślepiania kierowców:
1. Brak przepisów prawnych optymalizujących jasność świecenia
2. Telebim posiada możliwość regulacji
3. Możliwość promocji miasta
4. Porównanie miast takich jak Nowy York w USA do miast w Polsce. (czy tam ludzie są inni i tam telebimy ich by nie oślepiały?)
5. Możliwość zarobienia pieniędzy przez miasto i dawania kampanii wyborczych na telebimach

Reszta w trakcie wymyślania

Bartekkme

gimnazjalista(O)

postów 19

Bartekkme

post# 2250 napisano: 6 lat temu

Jak widzę sprawność działania urzędników w tym kraju i ich logikę to aż mnie krew zalewa a w dodatku jak widzę takie miasta za oceanem...

ppilas

Belfer(TR)

postów 649

ppilas

post# 2253 napisano: 6 lat temu

Witaj! Temat już wielokrotnie wałkowany na wielu forach. Jest pewien podstawowy problem z urzędnikami - boją się wydawać decyzje administracyjne, bo lepiej ich nie wydawać jak się może podpaść. Trzeba pamiętać ,że wydana decyzja wiąże się bezpośrednio z mozliwymi odszkodowaniami państwa w razie "uporu" władzy aby taką instalację zdemontować. Polska jako praworządne państwo demokratyczne, powinno stosować się do podstawowej zasady prawa Lex retro non agit czyli , prawo nie działa wstecz. Ta rzymska doktryna ma chronić wszystkich podejmujących decyzje przed restrykcjami prawa w przyszłości, których to nie da się przewidzieć podczas podejmowania decyzji. Uszczegółowieniem tej zasady jest to ,że nie można wprowadzić surowszego prawa działającego wstecz. Biorąc to zatem pod uwagę nie dziwi mnie opieszałość lub bezprawne ustne odmawianie decyzji administracyjnej. Trzeba wiedzieć ,że każdy ma prawo złożyć wniosek ( np zgłoszenie budowlane) a organ administracyjny ( tu np. Wydział Budownictwa i .....) powinien w ciągu 30 dni na to zgłosić sprzerciw. Jeśli takowego nie złoży to traktowane jest to jako "akcept milczący". Jeśli natomiast zostanie zgłoszona odmowa, to musi być podany przepis prawa, który to na to nie zezwala. To dopiero daje podstawę prawną do zaskarzenia takiej decyzji do SKO. Prowadząc więc taki wywód, nie jestem zdziwiony niedoskonałym w znajomości prawa urzednikom, że nie za bardzo się kwapią do decyzji. Wolą powiedzieć ,że wymagają jakiś bzdurnych pozwoleń lub powołują się na wirtualne gazetkowe opowieści. Cały szum zaczął się jednak nie bez naszej winy, bo Poznań do tej pory "przykładem 100% w nocy świeci". Oczywiście przepraszam tych kolegów, którzy potrafią ustawiać jasność w zależności od pory dnia.

wszystko co nas otacza ma sens, tylko jeszcze nie wiemy jaki - choć z dnia na dzień....

ppilas

Belfer(TR)

postów 649

ppilas

post# 2254 napisano: 6 lat temu

Tak widzę sprawność działania urzędników w tym kraju i ich logikę to aż mnie krew zalewa a w dodatku jak widzę takie miasta za oceanem...

Większość państw ma usystematyzowane prawo w stosunku do DOOH ( digital out of home). Stosuje się prostą zasadę - w zależności od usytuowania ekranu różnicuje się możliwość kontentu. Przy autostradach oraz drogach mozliwe jest statyczne wyświetlanie reklam , które zmieniają się co najwyżej co kilka, kilkanaście sekund, w miejscach publicznyc, gdzie doczynienia z reklamą mają tylko piesi - dynamiczne reklamy. Dla przykładu podam Anglię oraz Niemcy.
Tu jedna z największych firm w Wielkiej Brytanii ( inne podejście )

Bartekkme

gimnazjalista(O)

postów 19

Bartekkme

post# 2258 napisano: 6 lat temu

Dzięki bardzo za odpowiedz. W sumie to interesuje mnie jak to przyśpieszyć ale tak jak mówisz chyba jeszcze dużo czasu minie za nim urzędnicy będą mieli inne podejście do tego typu spraw.

konaro167

przedszkolak(TR)

postów 6

User has not uploaded an avatar

post# 3580 napisano: 1 rok temu

Bardzo często żeby postawć telebim trzeba mieć pozwolenie od miasta. A często nie jest łatwo załtwić taką sprawę, więc telebimy stawają na posesjach prywatnych.

ppilas

Belfer(TR)

postów 649

ppilas

post# 3583 napisano: 1 rok temu

Niestety ustawa krajobrazowa daje duże możliwości aby ściągnąć każdą reklamę.

Ledzgorzelec

przedszkolak(TR)

postów 1

User has not uploaded an avatar

post# 3620 napisano: 2 miesiące temu

Witam serdecznie. Z rozmowy zrozumiałem że w wypadku kiedy ekran stawiam na prywatnym gruncie, minimum 15 metrów od pasa jezdni, to nie muszę posiadać żadnych pozwoleń ? Ekran ma przyjechać za 2 tygodnie więc i tak nie mam czasu na pozwolenie.

Musisz się zalogować, aby móc pisać.

© Copyright 2014 – Telebimy reklamowe i Ekrany led w Polsce - Ledboard.pl.