Forum - użytkownicy online:
1 Gość

12
Dodaj odpowiedź

angefu

profesjonalista(O)

postów 321

angefu

Telebimy w okresie zimowym

post# 2173 napisano: 6 lat temu

Myślę że wielu właścicieli napotyka problemy z uruchamianiem telebimów w okresie zimowym. W bardzo niskich (poniżej -20 stopni Celsjusza) temperaturach tzw. "zimny start" może spowodować trawłe uszkodzenie układu zasilającego. Powszechnie stosowane przez wielu zasilacze Mean Well przystosowane są do pracy w zakresie temperaturowym od -20 do +65 stopni Celsjusza (patrz specyfikacja Mean Well). Najbardziej wrażliwym na mrozy elementem w tym zasilaczu jest kilka kondensatorów elektrolitycznych. Od dawna wiadmomo że w ujemnych temperaturach zmieniają sie właściwości elektrolitu a z tym się wiąże zmiana parametrów kondensatorów, spada ich pojemność oraz zdolności elektroizolacyjne. Przy podaniu napięciu do takiego "zamrożonego" kondensatora łatwo dochodzi w nim do porzebicia i trwałego uszkodzenia.

Człowiek który popełnił błąd i go nie poprawił popełnia kolejny błąd.

bannershop

licealista(O)

postów 86

bannershop

post# 2174 napisano: 6 lat temu

to wszystko szczera prawda...tyle ze wakacje sie dopiero zaczeły nie zimowe tylko letnie chyba ze klikasz nam z bieguna pólnocnego albo z zamknietej lodówki pułapki

angefu

profesjonalista(O)

postów 321

angefu

post# 2175 napisano: 6 lat temu

Napisałem to w nawiązaniu to trendu całkowitego odcinania telebimów od zasilania. Zgadzam się z tym jak najbardziej, jednak nie radze robić tego w okresie surowej zimy. Koszt wymiany zasilaczy może przekroczyć oszczędności wynikające z odcięcia zasilania w zimie.

namtr

przedszkolak(TR)

postów 3

User has not uploaded an avatar

post# 3618 napisano: 3 tygodnie temu

Od dwoch sezonow mam telebim tej firmy http://www.flexvision.pl/ i poki co wszystko daje rade. Mam nadzieje, ze nawet przy cięzkiej, mroznej zimie wszystko bedzie sprawnie dzialac

Musisz się zalogować, aby móc pisać.

© Copyright 2014 – Telebimy reklamowe i Ekrany led w Polsce - Ledboard.pl.