Z dnia: 3 mar 2010 spacer 14 Komentarzy spacer Popularność: 2%

Niejednokrotnie spotykamy się z ekranami gdzie wyraźnie widoczne są nie tylko różnice w świeceniu kabin ale i pojedynczych modułów nie mówiąc już o różnicach w świeceniu pojedynczych pitch-y. Każdy telebim w wyniku eksploatacji traci parametry jednorodności świecenia po każdym roku pracy w sposób jak najbardziej zróżnicowany. Dotychczas przeglądając oferty dystrybutorów telebimów nie udało nam się odszukać niczego co wspierało by użytkowników telebimów w tym problemie.

Tu konieczna a nawet niezbędna jest kalibracja ekranu. Oczywiście można zadać sobie pytanie czy warto to robić ?  Można to pytanie zadać inaczej – czy jakość obrazu ma znaczenie ?  Odpowiecie na to pytanie sami, my jedynie możemy przedstawić urządzenie które to realizuje i to w sposób bezkompromisowy.

ScreenOpt HQ obsługuje zarówno systemy DVI jaki i HDMI działa na zasadzie pomiaru zwrotnego z dołączonej kamery która rejestruje jasność świecenia każdej LED w pitch-u  na całej powierzchni ekranu jednocześnie.  Pomiar może być dokonywany co parę miesięcy zaś kalibracja jest realizowana w sposób ciągły. Efektem jest zdumiewające wręcz  ujednorodnienie obrazu i jego dostrzegalne oczyszczenie i rozjaśnienie.

ScreenOpt mieści się w obudowie ustandaryzowanej o wysokości 1U i może zawierać zależnie od zamówienia okablowanie integrujące z większością telebimów w tym produkcji Chińskiej.

Producentem jest niewielka Europejska firma elektroniczna z którą LEDboard prowadzi rozmowy na temat wprowadzenia na rynek Polski tego ciekawego produktu.

 
© Copyright 2017 – Telebimy reklamowe i Ekrany led w Polsce - Ledboard.pl.