Z dnia: 24 lut 2010 spacer Brak komentarzy spacer Popularność: 2%

Binnenrotte to interesujący , wielokulturowy i tętniący życiem obszar w Rotterdamie położony w sercu miasta nie opodal rzeki Rotte od której wywodzi się nazwa miasta.

Z końcem ubiegłego roku władze miasta zdecydowały się na przebudowę tego obszaru a kwestie ponownego zaplanowania zabudowy i jej projektów architektonicznych powierzono firmie MVRDV która to zaproponowała w jej wnętrzu absolutnie wyjątkowy budynek hali targowej.

Ciekawym aspektem projektowanego, osiowego budynku hali jest to, że całe jej wnętrze będzie wyłożone diodami LED które utworzą jednolity gigantyczny jak na znane nam standardy LED-ekran.  Z przodu i tyłu łuk budynku zostanie wypełniony szkłem.  Długość budowli to ok. 100 m, wysokość ok. 10 pięter, można sobie wyobrazić jak kolosalne wrażenie będą dawać obrazy wyświetlane przez jego wnętrze – oświetlając jednocześnie nocą teren na zewnątrz. Rozwiązanie godne XXI wieku.  Otwarcie jest planowane na rok 2014.

Jak niesamowite rozwiązania daje nam ta technologia. Może zamiast nie zawsze estetycznych ekranów stojących w centrach miast zaczniemy planować fasady budynków będące jednocześnie ekranami?  Czy wówczas prawdziwy wygląd dzielnic i miast będą projektować nie architekci a graficy?  To na tym przykładzie można docenić prawdziwą potęgę przekazu OUTDOOR.

 
© Copyright 2017 – Telebimy reklamowe i Ekrany led w Polsce - Ledboard.pl.