Z dnia: 19 cze 2012 spacer 2 Komentarzy spacer Popularność: 2%

XII Europejski Zlot VW Garbusa „GARBOJAMA 2012” 5 – 8 lipca 2012 roku

Miło nam poinformować, iż w dniach od 5 do 8 lipca 2012 roku na terenie Ośrodka „Nad Zalewem” w Kryspinowie (Budzyniu) koło Krakowa odbędzie się XII Europejski Zlot VW Gabusa „Garbojama 2012”.

Zlot z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Od kilku lat przyjeżdżają do nas goście z Holandii, Finlandii, Szwecji, Węgier, Czech, Słowacji, Słowenii, Niemiec, Rumunii, Rosji, Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy i Białorusi. Dla uczestników zlotu jest to okazja do zaprezentowania swoich „wypieszczonych” aut, a dla organizatorów, dołożenie starań, by pokazać uroki Krakowa i okolic oraz umilić czas zabawą. Podobnie jak w latach ubiegłych zlot rozpoczyna się w czwartek. W piątek planowane są trzy wycieczki wraz ze zwiedzaniem: do kopalni Soli w Wieliczce, do jaskini Ciemnej w Ojcowie i Zamku
w Pieskowej Skale oraz dla chętnych zwiedzanie meleksami Starego Miasta wraz
z podziemiami Rynku w Krakowie. Po powrocie rozpoczną się pierwsze konkurencje zlotowe – gaszenie pożaru – konkurencja dla Kobiet i „jaka to usterka” oraz kalambury. W sobotę między godz. 10.00 a 10.30 ulicami Krakowa samochody przejadą w paradzie na parking przy CORT pod Wawelem, gdzie planowany jest dwugodzinny postój. Będzie można podziwiać najładniejsze Garbusy, Buliki, Ogórki, Karmany i Buggy. Publiczność będzie mogła wybrać najładniejszego Volkswagena. Koło godziny 14-tej uczestnicy wrócą na teren Zalewu, gdzie zorganizowano dla nich liczne atrakcje.

Odbędą się konkursy dla dorosłych
i dzieci, m.in. przeciąganie liny w wodzie, test wiedzy o Garbusach, struganie „ogóra”
z ogórka, tabaczany Football, zmaluj Snuffiego, a dla dzieci konkursy rysunkowe, oraz zabawy zręcznościowe. W piątkowy i sobotni wieczór odbędą się koncerty zespołów Szkoła Rocka, The Zajebeastie Boyz (Alex Carlin, Anur Atma i Jacek Głowacki) oraz Alergen. Jak co roku będą dodatkowe atrakcje: wybór w różych kategoriach WV zlotu, aukcja charytatywna, powitanie zagranicznych Gości oraz wybór Miss i Mistera i pokazy specjalne. Od kilku lat jest to największa impreza w Polsce. W zeszłym roku przyjechało ponad 400 starych Volkswagenów.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.garbojama.pl

Organizatorzy:

„Garbata Stokrotka” e-mail stokrotka@garbatastokrotka.pl

 
© Copyright 2017 – Telebimy reklamowe i Ekrany led w Polsce - Ledboard.pl.